styl angielski

Jasne pastelowe kolory, kwiatowe wzory , przytulność i ciepło.  Chyba tak najkrócej można opisać wnętrza w stylu angielskim. Jednak jeśli wejdziemy głębiej okaże się że styl angielski to niezwykle eklektyczna czyli wymieszana Forma.

Charakterystyczny dla stylu angielskiego motyw róży bez przeszkód można tu mieszać z barokową tapetą czy elementem szkockiej kraty, wręcz  zaleca się  mieszać wzory i motywy. Pastelowe jasne kolory w nieco nowocześniejszej wersji stawiamy w opozycji ze zdecydowanymi szarościami i ciemnymi błękitami. Podobnie jest z meblami , z jednej strony ciemne dębowe meble , z drugiej białe kuchnie i drewniane jasne boazerie. Inną ciekawą  cechą stylu angielskiego jest nagromadzenie bibelotów. Nie powinno zabraknąć dodatków : porcelanowych figurek, wazonów z żywymi kwiatami, obrazów, rzeźb, dywanów, serwetek, lamp stojących , stylizowanych kinkietów na ścianach. W łazience powinna znaleźć się wanna na pięknych nóżkach, a w salonie kominek. Ciekawym dodatkiem byłaby zabytkowa kuchenka lub piec kaflowy .

Styl angielski kojarzy się z nam z dwiema przestrzeniami pierwotnymi: pałacem z całym jego przepychem tkanin i komnat i  spokojnym wiejskim domkiem gdzieś na obrzeżach angielskiej wsi – to właśnie jest ta nieco bardziej romantyczna strona stylu angielskiego.

Sami musicie zdecydować gdzie jest wam bliżej do pałacowego przepychu czy romantycznej  wiejskiej sielanki.